W tym roku obchodzimy 10-lecie WIREP

Magdalena Gutowska

Członkini Zarządu, Prezeska Zarządu

Z WIREP jestem związana od samego początku jego utworzenia, a nawet jeszcze dłużej! Od chwili, w której powstał pomysł na stworzenie forum reprezentującego kobiety w szeroko pojętej branży nieruchomości w Polsce.

Architektka z wykształcenia, organizatorkaz natury, ambasadorka praw człowieka z potrzeby serca.

Mam 30 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami, zespołami i oddziałami spółek działających w sektorze doradztwa budowlanego i konsultingu technicznego. Dziesięć lat aktywnego działania na rzecz kobiet na rynku nieruchomości w Polsce, w ramach naszego Stowarzyszenia.

Moje 5 Top Talentów to Individualization, Intellection, Input, Learner, Responsibility.

Dzięki dwuletniemu wolontariatowi w zakresie wspierania równej reprezentacji, różnorodności i nie wykluczania w organizacji mojego aktualnego pracodawcy, od stycznia 2024 roku oficjalnie zmieniłam profil działalności zawodowej i w stu procentach poświęcam aktualnie czas na zarządzanie globalnymi projektami w zakresie Diversity & Inclusion, co daje mi ogromną satysfakcję i poczucie sprawczości w zmienianiu, malutkimi kroczkami, świata na lepsze miejsce dla wszystkich.

Mówię po angielsku, włosku i portugalsku, rozumiem i na poziomie “turystycznym” porozumiem się również po hiszpańsku i grecku. Pamiętam jeszcze co nieco z rosyjskiego, a aktualnie ćwiczę mózg przypominając sobie alfabet arabski (który poznałam jako nastolatka przy okazji towarzyszenia rodzicom w wyjeździe do Kuwejtu) i ucząc się podstaw tego języka. Biernie chłonę też koreański, obecny w moim życiu za sprawą zainteresowań mojej nastoletniej córki 🙂 

Oprócz ewidentnego zainteresowania językami, ogromną przyjemność znajduję również w podróżowaniu, poznawaniu nowych miejsc, ludzi, kultur -i to chętniej od strony ulic miast, niż sal muzeów. Kocham czytać i nie mogę doczekać się emerytury, którą mam zamiar spędzić z książką w ręku. Jestem ciekawa ludzi i uwielbiam rozmowy, po których czuję, że dowiedziałam się czegoś nowego i poszerzyłam horyzonty. 

Moje motto brzmi: “Umysł jest jak spadochron -działa tylko kiedy jest otwarty”.