Pozwólcie, że zacytujemy Wiolę Fabrycką, naszą wieloletnią Członkinię i pomysłodawczynię wielu fantastycznych inicjatyw: „Kiedyś przeczytałam w Forbes, że wśród głównych propagatorów #ESG są kobiety. Ja też jestem, jak wiecie. I jestem za tym, by do tej nieuchronnej dla świata, nie tylko dla UE, rewolucji już się przygotowywać, ale tak, by od słów przejść do czynów.”

I właśnie te działania przygotowawcze podjął WIREP Women in Real Estate in Poland, podczas organizowanego co rok spotkania w Dzień Kobiet. Motywem przewodnim święta kobiet był zrównoważony rozwój biznesu. Zaproszone przez WIREP ekspertki i eksperci opowiedzieli o tym zagadnieniu z różnych perspektyw: 

Wiola poprowadziła panel dyskusyjny “ESG i nowe regulacje – zagrożenie czy szansa dla biznesów?”, w którym wzięli udział:
Monika A Debska-Pastakia (Urban Circularity)
Magdalena Puchalska-Nielaba (Urban Circularity)
Robert Sztemberg (ARC Capital Markets)
Jaroslaw Witek (Arcadis)

W dalszej części spotkania wysłuchano interesujących prelekcji. Aleksandra Krawsz-Kubica, Marketing & PR Director Kinnarps Polska, przedstawiła koncepcję zrównoważonej cyrkularności według Kinnarps, a Agata Delmaczyńska, Green Officer Hotelarz, edukatorka i doradca w tematyce zrównoważonego rozwoju opowiedziała o fascynującej historii torebki herbaty, czyli budynku w ekologicznej sieci powiązań. Z kolei Anna Matusiak-Wekiera, mentorka w Fundacji Liderek Biznesu, coach, nauczycielka technik uważności Mindfulness, radca prawny, wykładowczyni zagadnień związanych z ochroną danych osobowych przeprowadziła warsztat “Mindfulness – uważność jako narzędzie”

Gospodynią spotkania była Marta Zięba – Prezes Zarządu Stowarzyszenia WIREP Women in Real Estate in Poland oraz International Dealer Development Manager w Kinnarps AB.