W tym roku obchodzimy 10-lecie WIREP

O nas

Historia

Kilka lat temu dwie kobiety z niemal 20-letnim doświadczeniem zawodowym w branży nieruchomości zauważyły ze smutkiem, że choć wydarzeń i organizacji branżowych nie brakuje, dominują tam mężczyźni. Wśród kobiet natomiast częściej występuje podejście zadaniowe – podchodzimy konkretnie do zadań, wykonujemy je najsprawniej jak to możliwe, a na spotkania umawiamy się prywatnie, a nie zawodowo.

Zainspirowały się również organizacjami zagranicznymi, które prężnie działają i odpowiadają na potrzeby kobiet z branży. I tak pierwsze spotkanie nowego Stowarzyszenia WIREP odbyło się w grudniu 2014 roku.

Od tej pory staramy się działać systematycznie przede wszystkim organizując spotkania, na których nasza członkinie i sympatyczki mogą w przyjaznej atmosferze nawiązać osobiste kontakty. Wypełniając nasze cele statutowe tworzymy i wprowadzamy w życie roczne plany szkoleniowe i edukacyjne, których tematy inspirowane są zjawiskami ważnymi dla naszej branży.

Współpracujemy z innymi organizacjami wspierającymi kobiety (Top Woman in Real Estate), z międzynarodowymi stowarzyszeniami działającymi w naszej branży (tu ta niemiecka), ale także staramy się pozyskiwać do pomocy w naszej codziennej działalności firmy i osoby, które mogą wzbogacić naszą ofertę programową.

WIREP jest organizację stworzona przez kobiety i przede wszystkim dla kobiet, ale nie wykluczamy innych osób, innych spojrzeń na rzeczywistość i innego podejścia do biznesu, W różnorodności i jej oswajaniu tkwi nasza siła!